چگونه بعد از زایمان شکم مان را کوچک کنیم؟   بازديد : 1632 |  1394-06-22

 چگونه بعد از زایمان شکم مان را کوچک کنیم؟

کوچک شدن شکم بعد از زایمان

بعد از وضع حمل، همه خانم‌ها تمایل دارند که به وزن قبل از بارداری خود برگردند و نگران هستند که این کار چه مدت طول خواهد کشید.

اگر شما هم پس از بارداری ۱۰ تا ۲۰ کیلو چاق شده‌اید، نگران نباشید؛ چون فقط شما نیستید که با این مشکل مواجه  شده‌اید.
 
همه زنان دنیا این روزها را گذرانده‌اند. اما باید به این فکر کنید که چه‌طور هر چه زودتر از شر این کیلوهای اضافی خلاص شوید و به وزن قبل از زایمانتان برگردید.
 
پس از زایمان ماهیچه‌های شکم کاملا شل هستند و پوست اضافی زیادی دارند . برخی زنان با این که وزنشان متناسب می‌شود و تقریبا به وزن پیش از بارداری و زایمانشان برمی‌گردند ولی تناسب بدنشان به هم می‌خورد و شکمشان تو نمی‌رود و به چشم میزند.
 
در برخی زنان خاصیت الاستیسیته پوست کم میباشد و پوست هنگام بارداری خیلی زود دچار کشیدگی و خطوطی به نام استریا می‌شود که در آن پوست شکم حالت خط خطی پیدا می‌کند.


درحالی که در برخی زنان خوش‌شانس، این خطوط اصلا ایجاد نمیگردد . علاوه بر این سایز شکم و وزن بچه هم در حین بارداری مهم است.
 
در مادرانی که زمان بارداری اضافه وزن زیادی دارند  و بچه‌های درشت‌تری دارند یا مثلا بارداری دو قلو را پشت سر گذاشته‌اند، مسلما شکم بیشتر بزرگ خواهد شد و پوست هم تحت کشش بیشتری قرار می‌گیرد، ولی این به معنای غیرقابل برگشت بودن فرم طبیعی شکم نیست و فقط به سعی و تلاش بیشتر نیاز دارد.
 
چند کیلو را راحت کم می‌کنید
 
اکثر خانم‌ها در طی ۶ ماه بعد از زایمان به وزن پیش از بارداری خود می‌‌رسند. عواملی که بر روند کاهش وزن بعد از زایمان تاثیر دارند شامل بارداری اول،‌ شیر دادن به نوزاد، برگشت زود هنگام به سرکار خارج از خانه و ... است .
 
در طی ۶ هفته اول بعد از زایمان نباید رژیم لاغری یا محدودیت انرژی داشته باشید، زیرا بدن نیازمند انرژی میباشد تا آنچه در زمان تولد نوزاد از دست رفته است، باز یابد و نیاز کودک تامین شود. تغذیه با شیر مادر، به طور معجزه‌آسایی باعث کاهش وزن نمی‌‌شود ولی به کاهش وزن کمک می‌‌کند.
 
جراحی تا یک سال ممنوع است

 اگر شما هم دچار شلی و افتادگی شکم پس از زایمان شده‌اید و ورزش و رژیم مفید واقع نشده است، شاید به فکر جراحی پلاستیک شکم‌تان افتاده باشید ولی قبل از هر چیز باید بدانید، انجام عمل جراحی پلاستیک با توجه به فرصت کوتاهی که بعد از زایمان گذشته، امکان‌پذیر نیست و با خطرات مختلفی همراه خواهد بود .
 
بعد از زایمان حداقل باید یک سال صبر کنید. وزنتان باید ثابت باشد و دوران شیردادن را نیز سپری کنید . ورزش هم بسیار مفید و الزامی است ولی توجه داشته باشید که ورزش به بهبود ماهیچه‌ها کمک می‌کند نه به پوست.


در ضمن توجه کنید که ماه‌ها بعد از زایمان، امکان جمع شدن پوست وجود دارد. استفاده کردن از کرم‌های آب‌رسان به پوست و یا مرطوب کننده به جمع شدن شکم و پوست کمک خواهد کرد .
 
بستن شکم را فراموش نکنید

 بستن شکم پس از زایمان به جمع شدن سریع‌تر آن کمک خواهد کرد . از قدیم هم این رسم در فرهنگ ما وجود داشته است که مادربزرگ‌ها به دختران خود می‌گفتند که پس از زایمان شکم‌شان را با یک پارچه محکم ببندد.
 

موضوع :
برچسب : چگونه بعد از زایمان شکم مان را کوچک کنیم,کوچک کردن شکم بعد از زایمان,زایمان و چاقی,از بین بردن چاقی شکم بعد از زایمان,زایمان طبیعی,همسریابی