ترفندهایی برای آرایش چشم بادوام تر   بازديد : 1711 |  1394-06-10

ترفندهایی برای آرایش چشم بادوام تر


خیلی از افراد از چرب بودن زیاده از حد مژه ها و از بین رفتن میکاپ چشم ، مخصوصا در فصول گرم سال شکایت میکنند  .مسلما آرایش بر روی پوست چرب زود از بین می رود و بعد از ساعتی  نابود میشود و حتی با وارد شدن  به درون چشم ،گاهی سبب آزار چشم نیز می شود.

اگر شما هم همین مشکل را دارید، اصلا نگران نباشید ! چرا که شما تنها فردی نیستید که در شروع آرایش، نگران به هم ریختگی آن پس از مدت کوتاهی هستید

غدد چربی موجود در زیر پلک مسئول نگهداری از سلامت چشم ها و کاملا ضروری هستند و اگرچه نمی توان و نباید مانع از این ترشح چربی شد، حداقل می توان با کمی تدبیر،ترشح  آن را به نحو موثری مدیریت کرد.

روش های ساده زیر به شما کمک می کنند تا آرایشی ماندگارتر داشته باشید:

پوست خود را به طور کامل تمیز کنید

الیزا فلاور، میکاپ آرتیست باتجربه در این زمینه تاکید دارد که در مرحله اول، صبح ها پس از بیدار شدن حتما پوست صورت و پشت پلک ها را از هرگونه آلودگی، باقی مانده آرایش شب قبل و حتی پاک کننده های آرایشی که شب گذشته استفاده کرده بودید، تمیز کنید.در غیر این صورت، مواد باقی مانده بر روی پوست، این چربی را تشدید کرده و کار شما را بسیار دشوار خواهد کرد.

مواد تشکیل دهنده کرم ها را بررسی کنید

به عقیده هایدی والدروف متخصص پوست در بیمارستان نیویورک ،در بسیاری از موارد، این فقط چربی پوست نیست که آرایش شما را پس از مدت کوتاهی از بین می برد، بلکه انتخاب نادرست  مواد آرایشی ، مراقبتی  و حتی کرم های مرطوب کننده ای که به طور کامل جذب پوست نمی شوند هم می تواند، موجب ایجاد چربی اضافه بر روی پوست شما شود.

بنابراین به دنبال کرم هایی باشید که فاقد چربی هستند و زیر آرایش مدت زمان بیشتری دوام داشته باشند .ژل ها هم در این خصوص انتخاب مناسبی هستند

کرم ها را به طور مستقیم روی پلک ها استفاده نکنید

خاصیت نرم کنندگی در برخی کرم های مرطوب کننده و کرم های  چشم، موجب افزایش چربی بر روی پوست پلک ها خواهد شد .بنابراین ضمن اینکه بهتر است در انتخاب نوع کرم ها دقت بیشتری داشته باشید، ترجیحا این کرم ها را مستقیما روی پلک ها استفاده نکنید تا این قسمت غیر از چربی طبیعی خود، چربی اضافه ی دیگری نداشته باشد.

موضوع :
برچسب : ترفندهایی برای آرایش چشم بادوام تر,آرایش چشم,سایه چشم,آرایش محو,همسریابی,مد و زیبایی