شـب عروسـي (شب زفاف) دانستنی های ازدواج   بازديد : 2455 |  1394-05-10

شـب عروسـي بـه نظر بسياري از افراد موضوعي است که صحبت کردن در مورد آن ممنوع است . به خصوص براي ما آسياييها، اما به هـر حـال شـب عروسـي مسئـله اي مهم اسـت که بسياري از زوج هـاي تـازه ازدواج کرده، دير يا زود با آن بـرخـورد کـرده و لذت بي نهايتش را خواهند بـرد. به جـاي اينـکه ايـن مـوضوع شـب عروسـي (شب زفاف)را پنهان نگه داريم، بهتر است مطلب را باز کرده و در مـورد آن بيشتر بـحث کنيم.

همـانند تعداد بسياري از عروس و دامادهاي ديگر ممکن است شما هم به اين فـکر کنيد که چـگونه بايد به شب عروسي(شب زفاف) خود نزديک شويد؛ در اين شرايـط هـزاران پرسش بي پاسخ به ذهن شما خطور خواهد کرد :

آيا همه ي زوج ها همان شب عروسي با هم ارتباط جنسي برقرار مي کنند؟

کسانيکه براي نخستين بار است که در شـب عروسـي يک چنين تجربه اي را کسب مي کنند، چگونه مي توانند با هيجان وارده روبرو شده و آنرا به درستي کنترل کنند؟

و هزاران پرسش ديگر.

همچنين ممکن است بسياري از افراد تصور کنند که بايد حتماً رابطه جنسي همان شـب عروسـي انجام پذيرد يا نه ؟

آيا پس از اتمام کار طرفين احساس شرمندگي و دست پاچگي ميکنند ؟

اينها سوال هاي رايجي هستند که در ذهن بسياري از افراد وجود دارد و اگر شما نيز در ذهنتان يک چنين سوالاتي را داريد، مطمئن باشيد که تنها نيستيد.

چگونگي اين امر که شما و نامزدتان چگونه مقدمات شب عروسي را فراهم ميکنيد ،تا حدود زيادي بستگي به اين  دارد که آيا پيش از ازدواج از نظر جنسي فعال بوده ايد يا نه (ازدواجهاي پيشين).

به هر حال با توجه به اينکه خستگي ها و استرس هايي که شب عروسي بر روي هر دو طرف وارد مي شود،اين امکان وجود دارد که زن و شوهر در بهترين شرايط جسماني نباشند و نتواند بهترين رابطه جنسي خود را تجربه کنند؛ شما زمانيکه براي شب عروسي خود برنامه ريزي مي کنيد بايد حتماً اين امر را نيز  در ذهن داشته باشيد.


از سوي ديگر اگر شما و نامزدتان تا قبل از ازدواج هيچ گونه رابطه جنسي نداشته باشيد و يکي يا هر دو طرف باکره باشيد، احتمال اين وجود دارد که احساس استرس، اضطراب، و ترس به شما دست دهد.

البته همه اين احساسات کاملاً قابل درک ميباشند ، اما هيچ دليلي براي بروز اين چنين احساساتي وجود ندارد. نکاتي که در اين مقاله به آنها اشاره مي کنيم را دنبال کنيد و مطمئن باشيد که با قدري تفاهم و درک متقابل شب فراموش نشدني را تجربه خواهيد کرد  حتي اگر به رابطه جنسي هم ختم نشود.


* انتظارات غير واقعي نداشته باشيد *

زماني که زندگي مشترک خود را شروع کرديد ، بايد همچنيان توجه داشته باشيد که شب عروسي شما نميتواند رمانتيک ترين روزي باشد که در تمام طول عمر خود تجربه کرده ايد.حقيقت اينجاست که شب هاي عروسي رمانتيک، فقط متعلق به پرده هاي سينما ميباشد .  واقعيت اينجاست که هم عروس و هم داماد به دليل فشار کاري و استرس موجود خسته تر از شب هاي قبل ميباشند ، و اين امر آنها را در بهترين شرايط براي معاشقه قرار نمي دهد.

تجربه شخصي شما هر چه که باشد، هيچ گاه نبايد استراتژيتان اين باشد که انتظار زيادي از شب عروسي خود داشته باشيد. فشار بيخود روي خودتان وارد نکنيد چراکه اين امر شما را مضطرب و عصبي تر مي کند و باعث مي شود که اجازه ندهد شما آن لذت واقعي را که لازم است از شب عروسي خود ببريد. هيچ بايد و نبايدي در مورد اتفاقاتي که ممکن است در شب عروسي روي دهد، وجود ندارد. فقط و فقط  آرام و ريلکس باشيد، با هم حرف بزنيد، صميمي شويد و انتظارات خود را پايين بياوريد.

اگر بتوانيد يکديگر را آرام کنيد و با هم صميمي تر باشيد، يک تجربه جنسي عالي و استثنائي را يا همان شب عروسي يا در شب هاي آتي تجربه خواهيد کرد. از سوي ديگر حتي اگر شب اول رابطه جنسي برقرار شد اما لذتي را که در نظر داشتيد نبرديد، بقيه عمر وقت داريد که تکنيک هايتان را عوض کرده و لذت واقعي را ببريد . در حال حاضر فقط بايد روي اين مطلب تمرکز کنيد که از بودن در کنار هم لذتي غيرقابل وصف ببريد.

برنامه ريزي کرده و خود را آماده کنيد

 بسياري از زوج هاي جوان هستند که مدت هاي طولاني مي نشينند و در مورد جزئي ترين و کوچکترين مسائل عروسي با هم صحبت کرده و تک تک امور را برنامه ريزي و تجزيه و تحليل مي کنند، اما هيچ گونه حرفي در مورد شب اول عروسي (شب زفاف) با هم نمي زنند .بايد قدري از توجه خود را که با وسواس تمام نثار امور نه چندان باارزش ميکنيد،صرف آماده شدن براي شب عروسي (شب زفاف) نيز بکنيد.هر چقدر بيشتر زمان داشته باشيد، کمتر ناشيانه عمل ميکنيد و لذت بيشتري خواهيد برد .

بهترين کار اين است که زماني را اختصاص دهيد و با هم در مورد اين مطلب بسيار مهم صحبت کنيد، انتظاراتتان را با هم در ميان بگذاريد و به هم بگوييد که از چه چيزي لذت بيشتري  ميبريد .سعي کنيد همديگر را هرچه بيشتر بشناسيد،و به تمايلات همديگر احترام بگذاريد، و همچنين مرز و محدوده را نيز رعايت کنيد. اگر پيش از اينکه در مرحله انجام قرار بگيريد، در مورد آن مسائل با هم صحبت کنيد، هر دو نفر احساس آرامش بيشتري خواهيد داشت .

سعي کنيد که قبل از آغاز زندگي مشترک به باشگاه ورزشي برويد، برنامه هاي تناسب اندام را از سر بگيريد، و اندام خود در يک وضعيت مناسب و عالي قرار دهيد. اگر زيبا به نظر برسيد، نه تنها همسرتان هم متعاقباً پاسخ مناسبي به شما خواهد داد، خودتان نيز احساس بهتري پيدا خواهيد کرد.

همچنين بايد به اين نکته  توجه داشته باشيد که شب هاي ديگر با هر لباسي که مي خوابيد شب عروسي نبايد اين کار را انجام دهيد و نه بايد با شلوار جين بخوابيد نه پيجامه. يک دست لباس خواب مخصوص براي شب عروسي تهيه نماييد ، به طوري که به شما بيايد، و چهره تان از هر زمان ديگر زيباتر و جذاب تر کند. البته ما نمي گوييم چيزي بپوشيد که در آن راحت نباشيد بلکه بايد چيزي را انتخاب کنيد که در آن راحت بوده و در عين حال به شما بيايد و جذابتان کند.پيش از اينکه خرج و مخارج عروسي سر به فلک بزند، بنشينيد و اين مورد را هم در ليست خريد هاي خود بگنجانيد که از همه چيز و همه خريدها مهمتر هستند.

از جمله وسايلي که بايد در چمدان خود جاي دهيد به شرح زير مي باشند:

1- لباس زير زيبا و جذاب و شيک

2- آهنگ هاي عاشقانه که به شما آرامش بدهند

3- تهيه آب نبات هاي طعم دار و شمع هاي خوشبو که فضا را عاشقانه تر و رمانتيک  کنند

4- وان آب گرم. (هتل ها از ارائه اين خدمات به شما خيلي خوشحال خواهند شد)

5- عطرهاي خوشبو و گرم و کرم هاي ماساژ

6- قرص هاي کنترل بارداردي (مگر اينکه بخواهيد از همان شب اول خانواده خود را گسترش دهيد)

در شب عروسي (شب زفاف) ريلکس و آرام باشيد و فشار را تا حد امکان از خود دور کنيد . هر دوي شما روز بسيار سختي را پشت سر گذاشته ايد و بايد از اين به بعد عادت کنيد که شب ها هم در کنار هستيد و ميخواهيد از اين پس در کنار يکديگر زندگي را تجربه کنيد.

لباس هاي عروسي را از تن خود در بياوريد و لباسي بپوشيد که در آن راحت تر  هستيد .درب اتاق را ببنديد و قفل کنيد و بنشينيد در کمال آرامش در مورد روزي که گذشت با هم صحبت کنيد.

نکات جالبي که آن روز اتفاق افتاده را با هم در ميان بگذاريد و بگوييد که چه چيزي بيش از پيش در ذهنتان باقي خواهد ماند. همچنين مي توانيد يک هديه کوچک شب عروسي تهيه کنيد و به يکديگر بدهيد.زماني که فشار و استرس روزانه از شما فاصله گرفت ، مي توانيد صحنه را قدري صميمانه تر و نزديک تر  و عاشقانه تر کنيد .مي توانيد از جکوزي يا وان نيز استفاده کنيد. اين کار آرامش بيشتري به هردوي شما خواهد داد . بعد هم يکديگر را ماساژ دهيد تا هم آرامش بيشتري پيدا کنيد و هم ارتباط بهتري با هم برقرار کنيد و هم بيشتر تحريک شويد.

با هم حرف بزنيد. موسيقي، لباس زير جذاب، و شمع مي توانند خيلي به شما کمک کنند، اما هيچ چيز نمي تواند به اندازه صحبت کردن شما دو نفر را بيشتر تحريک کند. حتي بوسيدن هم پس از حرف زدن به وقوع مي پيوندد. افرادي که فوراً وارد تخت خواب مي شوند و اينگونه به گرماي لحظه پاسخ مي دهند کمتر به آن صميميتي مي رسند که پس از حرف زدن و مطلع کردن يکديگر از تمايلاتشان به وجود مي آيد.

زمانيکه نوبت به صحبت کردن در مورد صميميت جنسي مي رسد، ناشي گري يکي از بزرگترين شکاف هايي است که زوجها را از يکديگر جدا مي کند؛ اگر شما دو نفر تا کنون ننشسته ايد و حرف بزنيد الآن موقع انجام اين کار مهم است .هيچ کس نمي تواند به شما ياد بدهد که چگونه بايد با هم رابطه جنسي برقرار کنيد و يا چگونه با هم صميمي تر شويد چرا که اين امر مانند اثر انگشت در مورد هر فردي متفاوت و جدا است.يک گفتگوي کوتاه در اين مورد در شب عروسي مي تواند خيلي از موانع و مشکلات را از سر راه شما بردارد.

در مورد تمايلات و خواست هاي خود با يکديگر حرف بزنيد . اين امر که شما در مورد رساندن همديگر به اوج لذت احساس مسئوليت مي کنيد، مي تواند باز هم شما دو نفر را بيش از پيش به همديگر نزديک کند، و اگر همچنين بتوانيد در مورد "چگونه" و "کدام قسمت" هم با هم صحبت کنيد ، اين امر مي تواند لذت جنسي شما دو نفر را هرچه بيشتر کند. بسياري از آقاياني که تجربه بيشتري نسبت به همسرانشان دارند اظهار مي کنند که خانم به اين دليل که خيلي خجالتي و مضطرب، است شب زفاف (شب عروسي) را خراب و غير قابل لذت مي کند. چون شما همسر او هستيد، پس اين وظيفه شماست که او را درک کرده و با ملاحظه و محتاطانه رفتار کنيد.

اينگونه به اين  قضيه نگاه کنيد: اين آسان ترين کار نيست که لباس هايتان را در بياوريد و با مردي که خوب شايد کمي غريبه باشد يک رابطه جنسي آتشين برقرار کنيد . او فقط در حال شناختن هرچه بهتر شماست. ادراک هاي ابتدايي او را به منزله نوعي عدم پذيرش نگذاريد. مربوط به شما نيست، مربوط به اوست و شما بايد کاملاً اين مطلب را درک کنيد و با او در مورد اين مطلب مسئله مهم بزنيد و کاري کنيد که او احساس راحتي و آرامش بيشتري پيدا کند.

اين امر در مورد خانم ها هم نيز صدق مي کند. اگر مي خواهيد همسرتان کاري انجام دهد و يا از انجام کاري دست بردارد با زبان خود به او بگوييد. انتظار نداشته باشيد که او از روي حالت صورتتان بفهمد که چه چيزي در ذهن شما ميگذرد . اگر شما ياد نگيريد که در تخت خواب به جاي خودتان صحبت کنيد، همسرتان گمان مي کند که همه چيز خوب و روبه راه است.شايد اينطور نباشد! به همين علت بايد او را بدون اينکه توهيني متوجهش باشد، راهنمايي کنيد و آموزش دهيد.صميميت و رابطه جنسي در سايه ي رضايت و لذت معنا پيدا خواهد کرد . هر چقدر بيشتر با هم صحبت کنيد، رويهم رفته لذت بيشتري خواهيد برد.

همه چيز به رابطه جنسي ختم نمي شود

بسياري از زوج ها اظهار ميکنند که شب اول عروسي با هم رابطه جنسي نداشته اند. خوب به هر حال اين مورد به هيچ وجه بد نيست. خودتان را در نظر بگيريد که ماهها براي اين روز برنامه ريزي کرده ايد و ترتيب کارهاي مختلف را داده ايد، و خودتان را براي بزرگترين روز زندگيتان آماده کرده ايد. به هر حال بسياري از افراد احساس خستگي شديدي دارند و فقط مي خواهند آرام بوده و در کنار هم باشند.مي توانيد از ساير انواع نزديکي ها، مانند:حرف زدن، لمس کردن، در آغوش گرفتن، بوسيدن، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن استفاده کرده و نهايت لذت را ببريد.همچنين به خاطر داشته باشيد که لذات جنسي را مي توان از راههاي ديگر نيز نشان داد.

مخصوصا براي خانم ها، معاشقه فقط به رابطه جنسي ختم نمي شود. اگر احساس مي کنيد که آمادگي انجام رابطه جنسي را نداريد، در آغوش گرفتن، بوسيدن و نوازش کردن هم مي توانند جايگزين هاي مناسبي براي رابطه جنسي باشند. بنابراين چه در شب عروسي با هم رابطه برقرار کرديد چه کار به اين مرحله ختم نشد، فقط بايد مطمئن شويد که همديگر را محکم در آغوش گرفته و احساسات خود را به يکديگر انتقال مي دهيد.چند کار کوچک است که مي توانيد انجام دهيد؛

به چشم هاي هم خيره نگاه کنيد و بگوييد: "دوستت دارم" بهترين زمان براي اعتراف به اين موضوع که شريکتان را دوست مي داريد، زماني است که در صميميت کامل به سر ميبريد و يا در حين برقراري رابطه هستيد. اگر در اين لحظه بتوانيد با هم ارتباط برقرار کنيد، هر زمان ديگري نيز  مي توانيد! ارتباط چشمي صميمت را تشديد مي کند چراکه حاوي اين پيام است که شما دو نفر براي هم اهميت زيادي قائل هستيد.

هيچ گزينه صحيح و يا غلطي وجود ندارد

رابطه جنسي چيزي نيست که باعث ايجاد استرس در شما شود شايد کتاب هاي بيشماري در اين زمنيه نوشته شده باشند که چگونه مي توانيد اين کار را انجام دهيد، اما همه چيز به ميزان صميميت دو طرف وابسته است . نگران نباشيد که آنرا حتماً به شيوه صحيح انجام دهيد،براي شروع فقط اجازه دهيد که همه چيز خيلي طبيعي آغاز شود و حتم داشته باشيد که از صميمت ايجاد شده لذت بي پاياني خواهيد برد. اگر بيشتر پيش رفتيد که چه بهتر!

اصلاً نگران اين نباشيد که چرا همه چيز آنطور که بايد پيش نرفت. شما براي تمرين کردن هزاران شب ديگر را نيز در اختيار خود داريد. شايد بسياري از زوج ها شب اول عروسي ناشيانه نسبت به هم برخورد کنند چراکه گامي به سوي برداشتن کليه مرزهاست. به خودتان وقت بيشتري بدهيد تا باز هم يکديگر را بهتر درک کنيد و متوجه شويد که دفعه آينده چگونه مي توايند آنرا بهتر انجام دهيد.

 

موضوع :
برچسب : درباره شب زفاف,دانستنی های ازدواج,شب اول عروسی,شب زفاف,ازدواج,همسریابی